SE VCH Bråtaledet´s Castimer "Jack" HD AA ED UA GR_PRA 1 & II Hereditärt fri. Ögon UA. Genomförd BPH.

Karlsborg 1

 

SE57869/2013
SE VCH
Bråtaledet Castimer
SE41488/2012
SE VCH
Gizmo Jesionowe Gory
PKR.VIII-22791
PL CH
Yes Sir Oligarchia
N08649/04
NO UCH NO V-07 NO V-09 NO VV-12 SE U(U)CH SE VCH
Jako's Nordic Charm
PKR.VIII-18723
PL CH
Vintage Oligarchia
PKR.VIII-18797
Saba Lady Gold
PKR.VIII-7748
PL CH
Hit Dzemojady
PKR.VIII-13554
Yasmina Negrus
SE43654/2010
SE VCH
Bråtaledet Alice
S61411/2005
Chaveni's Magic Passion
LOF022046/03199
DE CH FR CH INT UCH LU CH WW-01
Paudell Pure Passion
N07093/00
Sjakk Matt Av Vervik
S42867/2006
Goldcliff Dancing Queen
S60662/2003
SE VCH
Gold Hunter's Iron Man
S45247/2002
Falleur's Jakarta

 

Tävlings och Utställningsresultat

SSRK Nationell Karlsborg 2019.08.31
Domare Anne-Berith Waskaas
Excellent  ÖKK:2  CK  BHKL:4

SKK Nationell Uts Askersund 2019.08.10
Domare Theres Johansson
Excellent ÖKL

GRK Open Show Hjo Stadspark 2019.05.11
Domare Lena Olsson
Bästa hane vuxna 3:plac

SKK Skaraborg godkänt BPH 2019.04.28
Beskrivare Beatrice Barck

SKK Nationell Uts Askersund 2018.08.11
Domare Sara Nordin
Excellent

SKK Nordic Dog Show Vänersborg 2018.06.10
Domare Tina Angrell
Excellent  CK   BHKL3  R-Cert

SKK Nordic Dog Show Lidköping 2018.05.12
Domare Theres Johansson
Excellent  CK  ÖKK 3.a

SKK Nordic Dog Show My Dog Göteborg 2018.01.04
Domare Annuka Paloheimo
Excellent ÖKL

SKK Internationell Uts Växjö 2017.11.05
Domare Oliveira Rui
Excellent  CK  ÖKK 3    BHKL 4


SSRK Nationell Uts i Mjölby 2017.10.29
Domare Pia Razera-Brulin
Excellent  CK  ÖKK 1:a     BHKL 4:a


SKK Internationell Uts i Askersund 2017.08.12
Domare Ann-Christin Johansson
Excellent ÖKL


SKK  Internationell Uts i Lidköping 2017.05.06
Domare Stephanie Walsh
R-Cert   BHKL  3:a

SSRK Nationell Uts i Forshaga 2017.04.16
Domare Filip Johnsson
Excellent  ÖKK 4:a

SKK Internationell Uts My Dog Göteborg 2017.01.08
Domare Oliveira Rui 
Excellent  CK  ÖKK 4:a

SKK Internationell Uts My Dog Göteborg 2017.01.07
Domare Hans Van Den Berg
Excellent  CK  ÖKK 4:a 

SKK  Internationell  Uts i Växjö   2016.11.05
Domare Monica Andersson
ÖKK  1:a
Klassvinst
CERT & R- CACIB

Viltspårsprov
2015.11.11  Domare  Ulla-Britt Höfling
Rörligt prov  1:a Pris ÖKL  Championat  SE VCH

Viltspårsprov
2015.11.10   Domare   Ulla-Britt Höfling
Rörligt prov  1:a Pris ÖKL

SKK  Nationell  Uts i  Askersund   2015.08.08
Domare Nina Lönner-Andersson
Unghundsklass
Excellent  CK  UKK  1:a 
Klassvinst

SKK  Internationell  Uts i Ransäter   2015.07.26
Domare Ragnhild Ulin
Unghundsklass
Excellent   CK  UKK  2:a  

GRK Open Show  Fornbyn Skara 2015.05.09 
Domare Kristina Wikner
Special Yearling ( hanar 18-24 mån)  
1:a placering med HP

SKK Internationell Uts i Lidköping  2015.05.02
Domare Bertil Lundgren
Unghundsklass
Excellent UKK 2:a 

Viltspårsprov
2015.01.05  Domare   Susanne Molin
Rörligt prov  1:a Pris ÖKL

Viltspårsprov
2014.10.04 Domare  Ulla-Britt Höfling
Rörligt prov Anlagsklass Godkänt GK

GRK Open Show  Kvänum 2014.11.08 
Domare Ingrid Bergenblad
Bråtaledet´s Castimer
Junior II  2:a placering med HP
Maiden   2:a placering med HP

 

 

Karlsborg

 

Huvudbild

 

IMG_3981

 

IMG_3775

 

Jack badar

Jacks Fotoalbum

Gunta och Jack
IMG_2994
IMG_2992
64849173-jm3od
IMG_5109
IMG_3042
IMG_3041
IMG_3040
IMG_3038
IMG_3037
73597305-cE1zn
73597304-iT5Vp
73597303-Q418L
IMG_0861
IMG_4100
IMG_3774
IMG_3044
IMG_3041
IMG_2824
Huvudbild
FullSizeRender[1]
FullSizeRender
FullSizeRender 12
FullSizeRender 10
FullSizeRender 9
FullSizeRender 8
FullSizeRender 7
FullSizeRender 6